Naše historie

Poskytovat pracovnělékařské služby jsme začali v roce 1988 na Dole Darkov pro zaměstnance OKD. Následně se klientela rozrostla nejprve o stavební firmy, později o další menší zaměstnavatele. V roce 1993 jsme se přestěhovali do vlastních prostor v centru města. Zvětšující se poptávka po rychlých vyšetřeních pro práce v riziku vedla k investicím do kompletního přístrojového vybavení, vývoji vlastního software a plné digitalizaci. Načež došlo k násobnému nárůstu prohlídek, kdy portfolio obohatily zejména velké pracovní agentury a významní zaměstnavatelé.

O nás - moderní a příjemné prostředí

Náš bonus

MUDr. Jindřich Nikl
  • soudní znalec pro obor všeobecné lékařství
  • soudní znalec pro obor akupunktura
MUDr. Jaromír Kukucz
  • akreditace MZd. pro vzdělávání lékařů v základním kmeni
  • akreditace MZd. pro provádění specializačního výcviku

Naše filozofie

Nejcennější je čas

Klienta vyšetříme a prohlídku uzavřeme tentýž den. Termíny prohlídky si vyberete a rezervujete sami online. V 90 % máme termíny na následující den - prohlídku zadáte v večer v 23:00 na další den ráno v 7:40 a v 9:40 již zaměstnanec odchází od nás s posudkem. Výsledky vidíte ihned online u rezervace. Šetřme si čas navzájem.

Vstřícnost

Chováme se ke všem tak, jak bychom si přáli, aby se jiní chovali k nám. Individuálně se zaměstnavatelem vyřešíme jakékoli situace. Dělali jsme tak desítky vstupních prohlídek horníků o víkendu, testovali jsme tisíce zaměstnanců na COVID-19 na pracovištích před směnami.

Přístrojové vybavení

Jsme nadstandardně vybaveni pravidelně a úředně testovanými vyšetřovacími přístroji. Na značkovém hardware používáme software vyvinutý speciálně pro nás. Veškerá papírová dokumentace je ihned skenována do prohledatelných pdf souborů, které spolu s ostatními daty několikanásobně zálohujeme online včetně redundatního zápisu na LTO pásky. Elektronika a přístroje jsou zálohovány online UPS a generátorem, takže ani delší výpadek elektřiny nenaruší náš provoz.

WIN-WIN řešení

Při více než 35leté praxi našeho lékaře dokážeme i ve složitých případech najít řešení, ze kterého nemá žádná strana pocit křivdy. V problémových situacích je nám výhodou, že známe konkrétní pracoviště i profesi. Komunikujeme nejen se zaměstnancem, ale i firmou, abychom po změně zdravotní způsobilosti zaměstnance našli vhodnou jinou práci a zaměstnavatelé tak nepřicházeli o dobré zaměstnance.

Garantovaná objektivita

Za každé naše razítko ručíme. Především eticky, ale i hmotně do částky 30.000.000,- Kč. Jsme odolní vůči všem způsobům manipulace. Ať každý dostane, co mu náleží. Ale rovněž nikdo nemá právo ošidit druhou stranu. V závažných případech velmi detailně prostudujeme i historii. Nespokojíme se s tím, co nám kdo napovídá.

Principiis obsta, sero medicina paratur

Odporuj v začátcích, pozdě je léčit důsledky. Jsme přesvědčení, že vždy je třeba ze všech sil možným škodám předcházet a zabránit tak poškození, které se spravuje mnohem hůře, ne-li vůbec.

Mnohojazyčnost

U nás se snadno domluvíte česky, slovensky, polsky, rusky, ukrajinsky, anglicky i ponašymu. Nejen že někteří naši zaměstnanci jsou rodilí mluvčí, ale navíc je několik hodin týdně věnováno výuce jazyků.

Personál

Ze všeho nejdůležitější je ale náš stabilní personál 3 zkušených lékařů a 6 dalších, převážně vysokoškolsky vzdělaných, zaměstnanců. Bez nich bychom nebyli nikým. Všichni se průběžně vzdělávají. Krom výuky cizích jazyků se pravidelně účastní školení, seminářů, ale i prohlídek provozů našich klientů. Nejvíc času dnes přesto zabírá sledování neustále se měnících zákonů, nových vyhlášek, metodických pokynů a i podivných požadavků různých institucí.